Plávanie v domácom bazéne
Nie náhodou sa hovorí, že voda je život. Naša zem je viac ako sedemdesiatimi percentami pokrytá morom a oceánmi, voda je neoddeliteľnou súčasťou biosféry. Pre človeka má nenahraditeľný význam nielen kvôli výžive a hygiene, ale aj v iných životných oblastiach.
Interiérové bazény v rodinných domoch si získavajú stále väčšiu popularitu. Sú skvelým prvkom pre aktívny oddych, aj ku chvíľam pohody. Plávanie v domácom bazéne je skvelé, dodáva energiu a vitalitu v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu. No vodu v bazéne je potrebné upravovať na stanovené hygienické hodnoty - predovšetkým hodnotu pH.
Žiarivo čistá voda
Bežná úprava vody v domácom interiérovom bazéne pozostáva z hrubého čistenia - odstránenie prípadných väčších nečistôt a z úpravy pH. V prvom kroku sa najskôr zmeria hodnota pH, ktorá má byť 7,2 a následne sa odchýlky upravia pomocou k tomu určených prípravkov. Podľa skúseností výrobcov a predajcov, patrí chlór k najpoužívanejším metódam dezinfekcie bazénovej vody. Chlórová dezinfekcia sa predáva vo forme granúl, tabliet aj tekutín. Alternatívou tejto tradičnej metódy je ozonizácia a elektrolýza.
Aktívny relax
Plávanie v domácom bazéne poskytne skvelé športové zážitky, ak si správne vyberiete veľkosť, hĺbku a tvar domáceho bazéna. Na kondičné plávanie je vhodná hĺbka bazéna 120 centimetrov, pri protiprúde je potrebná hĺbka 150 centimetrov a bazén so skokanským mostíkom si vyžaduje hĺbku 180 centimetrov. Čo sa tvaru bazéna týka, je dobré vedieť, že čím je tvar jednoduchší, tým sú menšie náklady na jeho výstavbu. A tiež voľte nielen z pohľadu prvotných finančných nákladov, ale aj z pohľadu nákladov na priebežnú údržbu bazéna.