Radi majstrujete, no kvôli počasiu to vonku nejde? Pokiaľ máte garáž či dielňu, stačí si zakúriť, ale ak nič také nemáte, nezúfajte. Keď zvolíte vhodné produkty a ochranné pomôcky, kutiť môžete aj doma.
Využite šancu pustiť sa do opráv v domácnosti, na ktoré nebude cez leto čas. Teplé počasie vyženie všetkých von, a tak sa opravy v interiéri často odkladajú so slovami „až keď bude zima“. No tá uteká rýchlo a na renováciu drevených a kovových prvkov v domácnosti stále nezostáva čas. Vybavte sa správnymi produktmi, ochrannými pomôckami a pustite sa do toho teraz.
Skúste interiéru dodať potrebný šmrnc pomocou farieb, do ktorých „oblečiete“ starý nábytok alebo iné drevené a kovové doplnky v domácnosti. V prípade drevených doplnkov vždy starý náter vybrúste šmirgľovým papierom tak, aby bol povrch dokonale hladký. Potom pomocou vysávača zbavte predmet prachu a ďalších nečistôt. Nový náter nanášajte kvalitným štetcom alebo valčekom vždy v smere vláken dreva. Na vytvorenie dlhodobej ochrany aplikujte aspoň dve vrstvy. Medzi jednotlivými vrstvami predmet vždy zľahka prebrúste jemným šmirgľovým papierom. Nezabúdajte ani na pravidelné odvetrávanie pracovných priestorov.
Ideálnym pomocníkom na prácu doma je vďaka minimálnemu zápachu a rýchlemu schnutiu Luxol Dekor. Ide o kryciu olejovú lazúru na vodnej báze, ktorá zanecháva viditeľnú štruktúru dreva, vyniká stálymi farebnými odtieňmi s matne saténovým vzhľadom a neobmedzuje dýchanie dreva. Vyberať môžete celkom z desať odtieňov, ktoré pomôžu navrátiť do interiéru sviežosť. Ešte väčší výber, a to celkom zo štyridsať odtieňov, ponúka Xyladecor Velvet. Ide o strednovrstvovú olejovú tónovateľnú lazúru na vodnej báze, ktorá je z polovice tvorená prírodnými olejmi. Nezapácha, penetruje do hĺbky, zanecháva zamatový povrch a druhú vrstvu aplikujte už po ôsmich hodinách.
Ani kov nevydrží večne, ak sa mu nevenuje potrebná starostlivosť. A ako na to? Predmet pomocou oceľovej kefy alebo šmirgľového papiera najprv zbavte voľnej hrdze a nesúdržných zvyškov starého alebo poškodeného náteru. Povrch starostlivo omeťte alebo vysajte, zbavte ho prachu a nečistôt. Potom povrch odmastite pomocou vody s kvapkou kuchynského saponátu. Povrch kovového predmetu musí byť suchý a čistý. Náter nanášajte štetcom alebo valčekom minimálne v dvoch vrstvách, medzi ktorými dodržíte šesť hodinový odstup. Pokiaľ chcete zladiť kovové prvky s interiérom, vhodným pomocníkom je Hammerite Priamo na hrdzu Tónovateľná báza. Vyberať môžete až z 11 000 farebných odtieňov. Ide o rýchlo schnúcu syntetickú antikoróznu farbu, ktorú je možné nanášať aj na skorodovaný kov. Výsledný vzhľad náteru má zamatový pololesklý film a je odolný voči vlhkosti.
STAR LIFE autor: DERO
Spevák Justin Timberlake a herečka Jessica Biel sa stali manželmi v roku 2012. Dva roky... viac...
Rozhovor s osobnosťou autor: ANDREA
Skutočné príbehy autor: LADA
Od desiatich rokov Monika vyrastala ako polosirota. Mamička jej skonala v náručí... viac...
Tipy a triky autor: BRIGIT.SK
Zvodná Španielka Penélope Cruz sa narodila 28. apríla 1974 v Madride a hoci študovala klasický balet a... viac...
Dabingový herec Peter Krajčovič začal dabovať ako osemročný - jeho debutom bol legendárny detský film Bambi. Talent, hlas, mikrofón a... viac...
Šarmantná moderátorka a humoristka Elena Vacvalová má rada zem, kvety, trávu, dážď a zvieratá. Záhrada je pre ňu priestor pre aktivitu aj... viac...